closeloading Trwa logowanie...
close
Twój komentarz
blog.php?blogid=46

Blogi

5 sposobów na maksymalizację swojej produktywności!


Każdy rodzaj pracy powinien wzmagać u nas proces maksymalizacji swojej produktywności. Wymaga tego od nas szef, a jeśli sami jesteśmy sobie szefami, tym bardziej musimy postarać się o zwiększenie swojej produktywności.

profil PatrykC
Wpisany przez PatrykC (Patryk Cużytek)
na 8 Październik 2015 14:24 CET
Odsłon: 1,626


Słyszałeś już o zasadzie Pareto? Jest to bardzo ciekawa teoria, która sprawdza się w wielu przypadkach, biorąc pod uwagę nauki ekonomiczne oraz zarządzanie. Co ważne, ta zasada, dobrze sprawdza się również jeżeli chodzi o zarządzanie naszym czasem. Jeśli zależy Ci na tym, żeby pracować solidnie oraz produktywnie, pomyśl o tej zasadzie i przeczytaj dalszą część wpisu, gdzie dowiesz się, jak maksymalizować swoją produktywność.

1 sposób – wykorzystaj Pareto

W zasadzie jest to prawo, które opisuje pewne zależności istniejące w naszym życiu. Jednakże pomimo tego, że jest to zasada, która istnieje mimowolnie, możemy przy większej świadomości, zmaksymalizować swoją produktywność. Jak działa prawo Pareto? 80/20 – jest to stosunek, który znajduje zastosowanie także w naszej pracy. Mówi nam o tym, że 80 % pracy jest wykonywane w przeciągu 20 % czasu zaplanowanego na daną czynność. I odwrotnie, 80 % czasu tracimy na 20 % pracy, którą mamy do wykonania. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę zasadę, możemy skupić się na naszej pracy przez określony czas, zrobić sobie przerwę lub zająć się czymś innym, po czym wrócić do wcześniejszego zajęcia i z lepszym podejściem go zakończyć. Co może nas skutecznie odciągać od wykonywanej pracy? Przeczytaj poniżej.

2 sposób – wyłącz przeglądarkę internetową

Ile razy łapiesz się na tym, że zamiast pisać artykuł, sprzątać, gotować obiad, odświeżasz Facebook’a w celu znalezienia ciekawych przygód z życia znajomych? A może oglądając filmiki na Youtube, mówisz sobie, że ten jest tym ostatnim i okazuje się, że jednak tak się nie stało? Dostęp do rozrywki sprawia, że mamy ciągłą pokusę na to, aby odciągnąć się od pracy i to właśnie robimy. Jak tego uniknąć? Proste, nie włączaj przeglądarki internetowej, a jak już ją uruchomiłeś, wyłącz!3 sposób – zrób sobie dokładną listę rzeczy do zrobienia, uwzględnij szczegółowe kroki

Podczas maksymalizacji naszej produktywności, ważne jest, aby podążać za szczegółowo opisanym planem dnia. Najlepiej, jeśli dzień wcześniej jesteśmy w stanie wyznaczyć sobie nowe cele na nowy dzień. Oczywiście, często już nawet z tygodniowym wyprzedzeniem będziemy mieli okazję, aby wypełnić jakąś godzinę w naszym kalendarzyku. Jest wiele sposobów na to jak zapisywać sobie zadania do wykonania. Najważniejsze jednak jest to, aby zadania wykonać, dlatego też nie jest ważne w jaki sposób zapiski pojawią się w twoim kalendarzyku, czy na liście rzeczy do zrobienia. Jeśli masz określone konkretne zadanie, postaraj się go rozbić na drobniejsze elementy. Po wykonaniu każdego, skreślaj to, co udało Ci się już wykonać. Będzie to dodatkowym elementem motywującym Ciebie do dalszej pracy.

4 sposób – znajdź swój styl pracy – nie wzoruj się na innych

Przy każdej wykonywanej przez nas pracy musimy znaleźć swój własny styl, swój własny system na pracowanie. Ważne jest, aby nie robić niczego wbrew naszej woli, ponieważ nie będziemy wtedy w stanie zmaksymalizować swojej produktywności. Można oczywiście poczytać jak robią to inne osoby z podobnej profesji, można podpatrzeć system pracowania innych osób. Wtedy warto spróbować kilku sposobów i wypracować swój własny system.5 sposób – zacznij „jeść żaby"

Jak się możesz domyślać, nie chodzi tutaj o dosłowne zjadanie żab. Osoby, które produktywnie pracują, zaczynają swój dzień pracy od wykonania zadań najtrudniejszych lub najmniej przyjemnych. Jest to dobre podejście, ponieważ jeśli wykonamy już czynności, które są mniej interesujące, oczyścimy swoje myśli z niepotrzebnych zmartwień. A wtedy nasza praca, którą lubimy wykonywać będzie jeszcze lepsza i bardziej kreatywna.

Słowa kluczowe: zasada pareto, maksymalizacja produktywności, produktywność, zjadanie żab, jak zmaksymalizować produktywność

Blog Komentarze

Ten blog nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Lubię
Nie lubię
polubili
polubiłeś
Ty
i