closeloading Trwa logowanie...
close
Twój komentarz
blog.php?blogid=51

Blogi

7 porad na utrzymanie motywacji


Jak nie ulec nawałowi pracy i utrzymywać motywację? Sprawdź ten wpis.

profil PatrykC
Wpisany przez PatrykC (Patryk Cużytek)
na 10 Październik 2015 17:57 CET
Odsłon: 1,735

Jak ważna jest motywacja podczas dążenia do celu? Ogromnie! Jeśli nasza motywacja spada, to razem z nią spada nasza chęć do wykonywania pracy oraz spadają nasze wyniki i rezultaty. Przeważnie jest tak, że podczas wykonywania większego projektu życiowego, w pewnym etapie zagubimy się i nie jesteśmy w stanie pójść dalej. Niestety, jeżeli nasz projekt wymaga dużo czasu na wykonanie, będziemy mieli z pewnością wiele momentów, które mogą źle wpłynąć na naszą motywację oraz w konsekwencji na cały projekt. Jak więc podziałać, aby nasza motywacja utrzymywała się na podobnym poziomie przez dłuższy czas?

  1. Zapisuj swoje postępy – śledź, co już udało Ci się zrobić

Bardzo ważną sprawą jest to, aby wiedzieć dokładnie, co udało się nam już wykonać w kwestii realizacji naszego celu. Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli nie prowadzimy spisu rzeczy, które już wykonaliśmy, powoli doświadczamy odczucia, że robimy wiele, ale nie widzimy żadnych rezultatów. Dzięki spisywaniu naszych drobnych kroków, widzimy ile tak naprawdę już wykonaliśmy, co sprawia, że jeszcze bardziej wierzymy w słuszność naszych celów.

  1. Powiedz znajomym o tym, co zamierzasz zrobić

Warto powiadomić naszych bliskich o tym, jakie mamy plany. Jeśli jednak czujemy, że są osoby, które nie będą na nas dobrze wpływać po ogłoszeniu naszych celów, można takie osoby pominąć lub odwrotnie, powiedzieć im, dzięki czemu po realizacji naszego planu, będziemy mogli bardziej się cieszyć tym, co udało nam się osiągnąć. Możemy również prowadzić bloga, na którym będziemy informować ludzi co dokładnie planujemy, jakie kroki już poczyniliśmy, itd.

  1. Wyznaczaj realne cele, które mogą się zmienić zależnie od warunków

Jeżeli nasza motywacja ma nie spadać, nasze cele muszą być dla nas osiągalne. Oczywiście, warto popracować nad tym, aby poprzeczka była postawiona wysoko, jednak nie za wysoko. Nasze cele mogą ulec zmianie po jakimś czasie, zależnie od aktualnego stanu rzeczy.

  1. Wyobraź sobie jak będzie wyglądało Twoje życie po realizacji planu

Wizualizacja naszych osiągnięć przed ich osiągnięciem jest fajnym kopem do dalszej pracy. Jeśli będziemy w myślach widzieć to, co możemy zdobyć, powinno to wpłynąć pozytywnie na naszą motywację, i od czasu do czasu, zwiększać ją.

  1. Stawiaj małe kroki, ale regularnie

Pamiętaj, że od razu nie da się niczego osiągnąć. Ludzie, którzy osiągnęli sukces, przeważnie latami pracowali na to, co mają aktualnie. I często słyszymy od nich, że warto skupiać się na małych sprawach, jednak regularnie. Warto stawiać małe kroki, które przybliżają nas do tego wielkiego.

  1. Po kilku wypełnionych punktach, nagródź się

Jeśli zadania z listy rzeczy do zrobienia znikają regularnie, dzień po dniu, warto pomyśleć o drobnych nagrodach po przekroczeniu kamienia milowego. Podziel swój główny cel na kilka mniejszych, i jeśli uda Ci się wykonać mniejsze cele, nagradzaj się. Kup sobie coś, zrelaksuj się, oglądnij ciekawy film w kinie, zrób cokolwiek co sprawi Ci przyjemność, ze świadomością dlaczego możesz sobie pozwolić na chwilkę dla siebie.

  1. Otaczaj się ludźmi, którzy będą Cię wspierać i dopingować

Ostatnia moja porada dotyczy ludzi. Jeśli chcemy osiągnąć sukces, warto otaczać się ludźmi, którzy szczerze będą nam tego życzyć. Nie każdy będzie chciał naszego powodzenia. Musimy wyselekcjonować tych, którzy pozytywnie spoglądają na naszą inicjatywę. Warto też otaczać się ludźmi, którzy już podobny sukces osiągnęli. Na pewno pomogą nam w lepszym zrozumieniu tego, do czego dążymy i pokażą nam jak lepiej postarać się o swój własny sukces.

Słowa kluczowe: motywacja, jak utrzymać motywację, sposoby na motywację

Blog Komentarze

Ten blog nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Lubię
Nie lubię
polubili
polubiłeś
Ty
i