closeloading Trwa logowanie...
close
Twój komentarz
blog.php?blogid=33

Blogi

Generation Facebook


Jest godzina 6:30, czas w którym to zazwyczaj nasze budziki niekoniecznie z zachowaniem szacunku oraz delikatności do naszej osoby informują o nadejściu nowego poranka.

Wpisany przez ktragarz (Krzysztof Tragarz)
na 4 Październik 2015 17:28 CET
Odsłon: 1,748

10 min zajmuję zazwyczaj uporanie się z natłokiem myśli, które przypominają nam o nadchodzących obowiązkach nowego dnia – przez te 10 min gdy z sukcesem popadniemy już w stan całkowitej depresji, przytłoczeni monotonią naszego życia, postanawiamy stawić czoło nowym wyzwaniom (choć niechętnie) z nadzieją na „lepsze jutro” – niestety, nadzieja matką głupich…

Dzień rozpoczynamy poranną toaletą (lecz nie zawsze), następnie z trudem sięgamy po stojący z brzegu kubek, by po chwili wypełnić go kawą, która skutecznie pobudzi nas do działania. Wykonujemy czynności podstawowe: ubiór, śniadanie, poranne dzień dobry rzucone od niechcenia w kierunku żony lub dzieci, następnie zasiadamy do laptopa/komputera (umownie – miejsce pracy) sprawdzamy podstawowe informacje z tętniącego życiem świata, odbieramy maile, w których szef łaskawie przypomina o zbliżającym ważnym spotkaniu  (bo oczywiście zdążyliśmy już dawno o nim zapomnieć) i po raz kolejny dowiadujemy się, iż spotkało nas szczęście niezwykłe – zostaliśmy wylosowani jako klient nr. milion i z tego tytułu zostaniemy obdarowani nowym telefonem/lodówką lub innym niezbędnym do codziennego funkcjonowania gadżetem. Pełnia szczęścia i ekscytacji, zostaje jeszcze tylko jedna rzecz, aby nasz dzień uznać za rozpoczęty… facebook. I na tym etapie dnia chciałbym skupić się w dalszej części tekstu.

Facebook (internetowy portal społecznościowy na łamach, którego informujemy naszych znajomych co robimy w danej chwili) przez niektórych uważany jest za 8 cud świata – dowodem na to mogą być dwa niepodważalne fakty :

1. Ponad 800 mln. mieszkańców planety ziemia posiada konto na w/w portalu
2. W USA gdy naukowcy zapytali grupę dziewczynek w wieku 13-16 lat co jest dla nich najważniejsze 40% odpowiedziało: facebook.

Tak jak już wspominałem serwis ten jest pewnego rodzaju blogiem/relacją z naszego życia, którą uzupełniamy bardzo dokładnymi nieraz codziennymi wpisami (tzw. uzależnienie) Z uwagi na fakt, że cała „akcja” portalu dzieję się w świecie wirtualnym (a tam możemy pozwolić sobie na wszystko) staramy się, aby nasz profil był jak najciekawszy (najlepiej „odpicowany’). Ja pytam po co to wszystko? Tutaj z odpowiedzią przychodzą amerykańscy naukowcy, którzy udowodnili, że ludzie z facebookiem są bardziej zdolni do zazdrości – dlatego właśnie „ulepszamy” nasze profile, by wzbudzić zazdrość innych użytkowników w których oczach stajemy się niemal tak inteligentni i atrakcyjni jak sam Dr. House. Z zazdrością innych, w nas narasta uczucie spełnienia i satysfakcji, a nic nie jest silniejsze od tego uczucia.

facebook

Im więcej mamy znajomych, tym bardziej jesteśmy zestresowani. Powód? Czujemy, że coś nas omija, a to nie pozwala nam spokojnie zasnąć – ten właśnie fakt najmocniej napędza machinę uzależnienia, które to powoli staje się wszechogarniającą nasze społeczeństwo chorobą, na którą nie ma recepty.

Jednak wracając do przemijania – facebook jest z całą pewnością odpowiedzią na potrzeby ludzi XXI wieku stąd, też tak wielka popularność serwisów społecznościowych.

Z natury człowiek jest istotą ciekawską dlatego jeżeli interesuje was drodzy czytelnicy gdzie właśnie spadł śnieg/czy wasza najlepsza koleżanka zmieniła status związku na „wolny” oraz czy dzisiejszego wieczora telewizyjne stacje proponują nam coś ciekawego, mam dobrą informację nie będziecie musieli już przeglądać gazet/programów TV, wystarczy, że wejdziecie na facebooka!

Z informacją o tym, iż moja droga znajoma Gosia drogą zakupu weszła w posiadanie nowego samochodu pod którą to notką pełen zazdrości kliknąłem „lubię to” mój dzień uważam za rozpoczęty! Spoglądając nerwowo na zegarek (godzina 8:00) oddaje się w wir nadchodzącego dnia…

Słowa kluczowe: facebook, internet, social media

Blog Komentarze

Ten blog nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Lubię
Nie lubię
polubili
polubiłeś
Ty
i