closeloading Trwa logowanie...
close
Twój komentarz
blog.php?blogid=29

Blogi

 Staż - jak dać się zauważyć i zostać na stałe?


Dostałeś się na staż i masz nadzieję na pozostanie w firmie na stałe? Sprawdź, co zrobić, żeby nadzieję przekuć w pewność! Oto kilka rad, jak zwiększyć szanse zatrudnienia po stażu.

Wpisany przez Kinga123 (Kinga)
na 2 Październik 2015 22:21 CET
Odsłon: 1,705

Traktuj swoje obowiązki poważnie

Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez pracodawcę musisz wykazać się tym samym. Zrozum, że na początku Twoje obowiązki mogą nie być zbyt skomplikowane (może to być wpisywanie danych do bazy lub przygotowywanie materiałów konferencyjnych), ale do każdego musisz podchodzić jak najbardziej poważnie. Nie narzekaj, nie staraj się pokazywać, że się nudzisz, zrozum, że nie masz jeszcze wystarczających umiejętności i znajomości firmy, by ktoś pozwolił Ci na poważniejsze zadania. Dopiero jeśli pokażesz, że jesteś w stanie te proste wykonać tak, jak trzeba, będziesz miał szanse na robienie czegoś bardziej skomplikowanego. Pracodawca na pewno doceni, że się starasz i zyskasz u niego duży plus. 

 Bądź proaktywny

Jeśli czegoś nie wiesz  - pytaj. Jeśli widzisz, że coś mogłoby być zrobione lepiej – powiedz o tym. Nie bój się wyrażać własnych opinii, są one dowodem na to, że interesuje Cię dobro firmy, nawet jeśli okaże się, że myliłeś się z powodu braku wystarczającej wiedzy. Ważne jest autentyczne zainteresowanie dobrem firmy i analityczny umysł, który pozwoli Ci zauważyć co jest nie tak. Pokazując, że chcesz zmienić firmę na lepsze, masz szansę na pozostanie w firmie oraz szybki awans już jako pracownik. Każdy szef chce mieć w swoim zespole ludzi, którzy są nastawieni na osiąganie jak najlepszych wyników i pokazują zaangażowanie, dlatego właśnie wybierze Ciebie. 

 Daj się polubić

Prawdą jest, że choćbyś świetnie wykonywał swoją pracę, ale nie przypadł współpracownikom do gustu, to nie masz szans na zachowanie stanowiska. Zespół, aby osiągać dobre wyniki musi być zgrany, jeśli do niego nie pasujesz to wypadasz z gry. Dlatego bądź miły, zawsze znajdź czas na krótką rozmowę z każdym ze współpracowników, nie obawiaj się akceptować zaproszeń na spotkania poza pracą. Jeśli ktoś prosi Cię o pomoc, zgódź się, w najgorszym razie możesz zyskać wdzięczność tej osoby, w najlepszym, miejsce na wymarzonym stanowisku. Daj się polubić, a Twoje szanse na pozostanie w firmie znacznie wzrosną.

Postępując zgodnie z tymi punktami, nie tylko wywrzesz dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy i współpracownikach, ale też sam będziesz czuć się dobrze przychodząc do pracy. Czas stażu szybko minie i ani się obejrzysz, a usłyszysz propozycję pozostania w firmie!

 

 

Słowa kluczowe: praca, staż, jako zostać po stażu, stanowisko, student, stała praca

Blog Komentarze

Ten blog nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Lubię
Nie lubię
polubili
polubiłeś
Ty
i