close
Twój komentarz
questions.php?view=246

Pytania i Odpowiedzi

Jak zapobiegać przestępczości wśród nieletnich?

  Zapytany przez Polianna (Joanna Czerniec) na 22 Maj 2016 03:40 CET
Odsłon 1,135
Głosuj w górę  |   

  Odpowiedział Polianna (Joanna Czerniec) na 22 Maj 2016 03:41 CET

Przestępczość wśród nieletnich jest poważnym problemem społecznym i w jej zmniejszenie powinny włączyć się lokalne władze, policja, rodzice, szkoła oraz różne organizacje młodzieżowe. Należy wypatrzyć takie grupy i stworzyć im inną formę rozrywki oraz przyjazne miejsce spotkań. Większość działań nieporządanych bieże się z braku zajęcia oraz nadmiaru wolnego czasu, wpływu telwizji oraz braku zaintersowania ze strony rodziców. Należy dążyć do tego, aby przekształcić takie szajkiw grupy koleżeńskie, rozwijające pozytywne cechy osobowości, a także poszanowanie ładu i porządku społecznego. Można by przekształcać takie grupy w koła zainteresowań itp., np. sportowe, majsterkowania, dyskusyjne kluby filmowe, turystyczne itd. Sport jest świetnym sposobem na rozładowanie agresji oraz wykszłcenie relacji. Także drobne prace społeczne, jak zbieranie i segregowanie śmieci, czy też sadzenie drzew może być niezwykle pomocne.


Organizacje społeczne i młodzieżowe powinny szerzej włączać się w nurt życia społecznego, w szczególności w dziedzinie profilaktyki społecznej. Niezbędne jest także zaktywizowanie różnych osób z sąsiedztwa, z miejsca pracy itp. do działań na rzecz rodzin zdemoralizowanych i nie wypełniających swoich funkcji wychowawczych.


Niestey nieletni, którzy manifestują zaburzenia socjalizacji w stopniu nasilonym muszą być resocjalizowani w innych placówkach i domach poprawczych. Zapobieganie przestępczości nieletnich i młodocianych należy przede wszystkim do wyspecjalizowanych ogniw administracji państwowej, zajmujących się oświatą i wychowaniem, organizacji młodzieżowych oraz sądów rodzinnych.


Głosuj w górę  |   

Słowa kluczowe Przestępczość nieletnich
Aby udostępnić te pytanie na swojej Polski Domek mikroblog, musisz być zalogowany.