close
Twój komentarz
questions.php?view=22

Pytania i Odpowiedzi

Jakie atrakcje kryje region Kampania we Włoszech?

  Zapytany przez Polianna (Joanna Czerniec) na 6 Marzec 2016 00:29 CET
Odsłon 1,024
Głosuj w górę  |   

  Odpowiedział Polianna (Joanna Czerniec) na 6 Marzec 2016 00:30 CET

KAMPANIA WŁOCHY jest miejscem o łagodnym klimacie przez cały rok i doskonałej kuchni. W Kamapnii wiele obszarów znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, np.: Pompeje, Ercolano, Torre Annunziata, Pałac Królewski w Casercie, historyczne centrum Neapolu, Wybrzeże Amalfitańskie, Parki Narodowe: Cilento i Vallo di Diano z archeologicznymi stanowiskami: Paestum i Velia, region Padula Charterhouse.


Warto zobaczyć Wezuwiusz, który króluje nas regionem i reprezentuje swoje otoczenie, łącznie z Neapolem, miastem o wielkim uroku. Miejscem, które konicznie musisz zobaczyć jest gmina Sorrento, z widokiem na morze i wioski wzdłuż wybrzeża. Różnorodność plaż sprawia, że spacery wzdłóż morskiego brzegu są wspaniałą rozrywką.


Kampania to piękny region warty odwiedzin o każdej porze roku, dzięki naturalnemu bogactwu linii brzegowej, morza i kultury, ale także czarującym uzdrowiskom i gorącym źródłom w termalnych parkach Ischii albo Campi Flegrei, obfitości lokalnego folkloru i jedzenia, winiarskim specjałom, które mogą być odkryte wzdłuż Wine Roads – i wiele, wiele więcej.


Głosuj w górę  |   

Słowa kluczowe KAMPANIA WŁOCHY
Aby udostępnić te pytanie na swojej Polski Domek mikroblog, musisz być zalogowany.