close
Twój komentarz
questions.php?view=228

Pytania i Odpowiedzi

Jakie atrakcje ma Nowy Jork?

  Zapytany przez Polianna (Joanna Czerniec) na 17 Maj 2016 21:54 CET
Odsłon 1,184
Głosuj w górę  |   

  Odpowiedział Polianna (Joanna Czerniec) na 17 Maj 2016 21:55 CET

Nowy Jork to wielka aglomeracja miejska w Stanach Zjednoczonych i niebywała atrakcja turystyczna. Najciekawsze atrakcje Nowego Jorku sprawiają, że miejsce to jest niezwykle atrakcyjne dla turystów. Zwiedzanie Nowego Jorku najlepiej rozpocząć od Manhattanu, jednej z ciekawszych dzielnic. Można zrobić sobie spacer po ulicach Nowego Jorku. Ulice są ponumerowane i równolegle ułożone. Manhattan jest najdroższą dzielnicą Nowego Jorku. Zamieszkują ją głównie biznesmeni, maklerzy giełdowi i przedsiębiorcy. Warto odwiedzić centrum finansowe Wall Street. Znajduje się tam Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Jest ona symbolem potęgi gospodarczej, a także ciekawym architektonicznym osiągnięciem w stylu wieku pozłacanego.


Manhattan jest również miejscem spotkań bohemy artystycznej i przedstawia bardzo malowniczą panoramę. Będąc tam koniecznie trzeba zobaczyć Broadway, który jest najważniejszym ośrodkiem sztuki. Przedstawienia teatralne na Broadwayu gromadzą rzeszę miłośników sztuki i turystów. Ogromny sukces przedstawień na Broadwayu zapewnia powodzenie danej sztuki podczas tras obajazdowych po całym kraju. Niezwykłe znaczenie kulturowe i artystyczne dla Nowego Jorku ma Metropolitan Opera, która gościła największe gwiazdy operowe z całego świata.


Niezwykle ważną atrakcją Nowego Jorku jest dzielnica Chinatown, czyli Chińska Dzielnica. Oprócz ciekawej architektury słynie ona z doskonałej kuchni.


Kolejnym ciekawym miejscem jest Times Square. Jest on przepięknie oświetlony różnokolorowymi reklamami i neonami. Corocznie odbywa się tam huczna uroczystość powitania Nowego Roku, w którym zazwyczaj uszestniczy milion nowojorczyków .


Innym zabytkiem jest Central Park, który jest miejsce odpoczynku i rekreacji. Często odbywają się tam koncerty i imrezy na wolnym powietrzu. Dla miłośników zwierząt ciekawą atrakcją Nowego Jorku jest Central Park Zoo, w którym zamieszkuje ponad 150 gatunków zwierząt z całego świata.Symbolem rozpoznawczym Nowego Jorku jest Empire State Building, czyli wieżowiec o wysokości 443, 2 metry wraz z dachem. Po znszczeniu wieży World Trade Centre przez terrorystów uzyskał on tytuł najwyższego budynku w Nowym Jorku. Budynek ten stał się motywem przewodnim wielu filmów w tym kultowego King Konga. Ma on szczególne znaczenie dla mediów, gdyż większość nadajników umieszczonych jest na szczycie budynku.


Głosuj w górę  |   

Słowa kluczowe atrakcje, Nowy Jork
Aby udostępnić te pytanie na swojej Polski Domek mikroblog, musisz być zalogowany.