close
Twój komentarz
questions.php?view=52

Pytania i Odpowiedzi

Jakiego żwirku używać do kociej kuwety?

  Zapytany przez Polianna (Joanna Czerniec) na 6 Marzec 2016 19:42 CET
Odsłon 1,080
Głosuj w górę  |   

  Odpowiedział Polianna (Joanna Czerniec) na 6 Marzec 2016 19:42 CET

Obecnie na rynku istieje wiele dobrych żwirków higienicznych, dzięki czemu czyszczenie kuwety jest łatwiejsze. Najprostszy jest żwierek bentoitowy, z naturalnej skały, który wiąże wodę i pochłania zapachy. Usuwamy łopatką tylko bryłki z moczem lub odchodami i pozostawiamy resztę żwirku. Pamiętajmy, aby nie wyrzucać żwirku do toalety, gdyż łączy się on z wodą i jak cement zapycha rury.


Innym produktem jest żwirek sepiolitowy, róweniż z natruralnego minerału. Różni się tym, że się nie zbryla, więc należy usunąć tylko odchody, ale za to częściej trzeba zmieniać zawartość kuwety. Mogą być one bezzapachowe lub aromatyzowane. Też nie można go wrzucać do toalety.


Bardzo praktyczny jest żwirek drewniany, który ma formę trocin lub drewnianch wałeczków. Można go wrzucać do toalety bez ryzyka zapchnia rur. Żwirki drewniane mogą się zbrylać lub nie. Mają poza tym naturalny i żywiczny zapach.


Ostatnim rodzajem jest żwirek silikonowy, wyprodukowany z krzemionki. Mają one wygląd kryształków lub kuleczek, które całkowicie pochłaniają mocz do wewnątrz. Z kuwety usuwa się tylko kał a całą zawartość granulatu wymienia się raz w miesiącu. Znakiem rozpoznawczym do wymiany są żółty kolor granulatu.


Głosuj w górę  |   

Słowa kluczowe żwirek, kocia kuweta
Aby udostępnić te pytanie na swojej Polski Domek mikroblog, musisz być zalogowany.